تماس: 09353132500

انجام تز دکتری و راهکارهای طلایی در ایده، برهان یا فرضیه در انجام تز دکتری

دسامبر 27, 2020 (0) نظر , , , , , , , , ,

انجام تز دکتری و راهکارهای طلایی در ایده، برهان یا فرضیه در انجام تز دکتری

ایده، برهان یا فرضیه در انجام تز دکتری

•    یک ایده درواقع به معنای ارائه یک نتیجه‌گیری و دفاع از آن است: “برخلاف چیزی که فلاسفه مطرح می‌کنند، انسان‌ها همیشه در جنگ‌ها مشارکت کرده‌اند “.
•    برهان از عبارت ” زیرا ” استفاده می‌کند تا ادعایی را مطرح کند که نویسنده از آن دفاع می‌کند: “یک ‘وحشی نجیب’ هرگز وجود نداشته است، زیرا حتی انسان‌های پیش از تاریخ نیز جنگ های متعددی را به دلایل مختلف انجام دادند “.
•    یک فرضیه در حقیقت یک تئوری است که می‌بایست در آزمایشگاه، در میان مقالات، و یا از طریق تحقیقات میدانی، اعتبار آن اثبات شود: “انسان‌ها از طریق غرایز بیولوژیکی به دنبال براندازی دشمنان مفروض خود هستند. “

حالا هر کدام را به دقت بررسی می‌کنیم

ایده

یک ایده، موضوع شما را با یک طرح پیشنهادی پژوهشی تأکید می‌کند که می‌تواند به دنبال اثبات و دفاع در پایان نامه، مقاله و یا تحقیق شما باشد. این عبارت مسائل آشکار را بیان نمی‌کند، مانند “لنگستون هیوز یک شاعر بزرگ اهل هارلم بود”. این جمله نمی‌تواند نیازمند مباحث آکادمیک باشد زیرا خوانندگان شما می‌دانست که هر شاعری که اشعار وی منتشر شده است، استعداد داشته است. نویسنده می‌بایست موضوع را متمرکز نماید و یک کانون تمرکز بحرانی را پیدا کند، مانند چیزی که در زیر آمده است:

“لنگستون هیوز از یک زبان بومی مشاجره برانگیز استفاده کرد که راه را برای هنرمندان آینده هموارتر، حتی برای خوانندگان رپ امروز.”

این عبارت، یک ایده را نشان می‌دهد که نویسنده می‌تواند آن را به طور کامل توسعه دهد و با شواهد از آن دفاع کند. نویسنده ارتباطی را در میان موضوع، یعنی لنگستون هیوز، و عامل تمرکز، یعنی زبان بومی، در نظر می‌گیرد. به دو ایده  اولیه نویسنده دقت کنید:

ایده 1: چت روم ها و سرویس‌های ارتباط آن‌لاین، افراد را قادر می‌سازند که تنها از طریق مشارکت از پیش تنظیم شده توسط ایمیل با هم ارتباط برقرار کنند “.

ایده 2: شخصیت هملت تا حدودی به واسطه تغییر شرایط صحنه توسط شکسپیر را برای تک¬گویی های وی شکل گرفته است “.
در ایده اول، نویسنده از عشق آنلاین به عنوان چیزی شبیه ازدواج‌های از پیش تعیین شده سنتی یاد می کند. در دومی، نویسنده نشان می‌دهد که چگونه تغییرات مختلف در شرایط صحنه درام می‌تواند روی پیام شخصیت اول اثر بگذارد.

مطب پیشنهادی :  انجام رساله دکترا کرج | مشاوره انجام پایان‌ نامه ارشد و دکتری در کرج

بسته به روش بحرانی مورد استفاده، یک موضوع می‌تواند مسائل مختلفی را ایجاد کند که نویسنده یکی از آن‌ها را انتخاب می‌کند:

نگارش بیولوژیکی: مواد غذایی فراسودمند می‌توانند افزودنی های فوق‌العاده‌ای برای رژیم غذایی افرادی باشند که تمایل دارند از برخی بیماری‌ها اجتناب کنند.
نگرش اقتصادی:  مواد غذایی فراسودمند می‌توانند به یک ابزار اقتصادی در جنگ علیه افزایش هزینه‌های سلامت تبدیل شوند.
روش تاریخی: سایر تمدن‌ها، مانند قبایل اولیه، برای قرن‌ها اطلاعاتی در زمینه ویژگی‌های درمانی مواد غذایی داشتند. چرا ما اجازه دادیم شیمی مدرن، چشم ما را روی مزایای آن کور کند؟

هر کدام از عبارت‌های پیش‌گفته، پاسخی از طرف خواننده دریافت خواهند کرد، که نیازمند دفاع سازمان‌یافته دقیق در حوزه یک مقاله می‌باشند.

ایده شما باید نتیجه‌گیری شما را از طریق ارزیابی حقایق و هدایت خواننده به سمت یک ایده بخصوص، در رساله و یا مقاله پیش‌بینی کند. در مثال‌های زیر توجه داشته باشید که سه نویسنده ایده های متفاوتی را ارائه کرده‌اند هر چند که موضوع تحقیق آن‌ها یکسان بوده است: ” سانتیاگو در پیر مرد و دریا، اثر همینگوی ” (این رمان بیانگر مشقت‌های یک ماهیگیر پیر کوبایی به نام سانتیاگو است که شدیدأ به این امر نیاز دارد که ماهی خوبی بگیرد تا از پول آن استفاده کند. یک روز او یک نیزه ماهی می‌گیرد. پس از کشمکش فراوان، سانتیاگو ماهی بزرگ را به گوشه قایق کوچک خودش می‌کشد. با این حال، در هنگام بازگشت در تاریکی دریا، کوسه‌ها به نیزه¬ماهی حمله می‌کنند و در نتیجه او تنها با اسکلت ماهی به خانه برمی‌گردد. او نقاب خود را برمی‌دارد و اسکلت را همانند یک صلیب به بالای تپه، به سوی خانه خودش، می‌کشد).

ایده: فقر، سانتیاگو را مجبور کرد که به سفرهای طولانی برود و در ورای هرگونه عقل و منطق تلاش کنند نیزه ماهی را به خشکی بکشاند. این نویسنده، شرایط اقتصادی تجارت سانتیاگو را بررسی می‌کند.

ایده: نیزه ماهی بزرگ نشانه همه سختی‌ها و موانع در زندگی است، و سانتیاگو سمبل همه انسان‌های رنج دیده. این نویسنده به بررسی سمبولیسم مذهبی و اجتماعی رمان می‌پردازد.

ایده: چهره سانتیاگو در داستان همینگوی نشان‌دهنده احترام عمیق نویسنده برای کوبا و قهرمانان حماسی آن است. این نویسنده از یک نگرش اجتماعی به منظور بررسی فرهنگ کوبا و تأثیر آن روی همینگوی استفاده می‌کند.

برهان

استاد شما یک مقاله تحقیقاتی را برای ارائه یک استدلال به صورت یک برهان درخواست می‌کند، که با یک عبارت ” زیرا ” آغاز می‌شود. مثال‌ها:

مطب پیشنهادی :  انجام پایان نامه مهندسی مکانیک | مشاوره انجام پایان نامه مهندسی مکانیک

برهان: کودکان بیش فعال نیازمند دارو هستند، زیرا ADHD یک اختلال پزشکی است و نه یک مشکل رفتاری.
این ادعاها که کودکان نیازمند دارو هستند که به پشتیبانی این استدلال است که شرایط، یک مشکل پزشکی را ایجاد کرده است و نه یک مشکل رفتاری. این نویسنده نیاز به بررسی فرضیات بیان نشده پیشین دارد-مثلاً اینکه آیا دارو به‌تنهایی می‌تواند مشکل را حل کند یا خیر.

برهان: ازآنجاکه مردم در سراسر جهان به دلیل کمبود آب می‌میرند، کشورهای دارای منابع غنی آب یک الزام اخلاقی برای اشتراک گذاری این منابع دارند. این ادعا که کشورهای دارای منابع غنی آب دارای یک الزام اخلاقی برای اشتراک گذاری آن هستند، مطمئناً نکته مورد توجه نویسنده است.

فرضیه

فرضیه یک تئوری را بیان می‌کند و یا توضیحی را برای چیزی می‌دهد. در اینجا برخی انواع فرضیات مطرح می‌شوند.

فرضیه تئوری

تبعیض علیه زنان جوان در کلاس درس، که با عنوان shortchanging شناخته می‌شود، از نظر آکادمیک، اجتماعی و روان‌شناسی، زنان را در مخمصه قرار می‌دهد.
در اینجا دانشجو می‌خواهد یک مطالعه تئوری را بر اساس استناد به مقالات مربوط به shortchanging ارائه کند.

فرضیه مشروط

دیابت از طریق دارو، پایش، رژیم غذایی و ورزش کنترل می‌شود.
برخی شرایط باید تعیین شوند. کنترل کردن بستگی به توانایی بیمار جهت اجرای چهار وظیفه مورد نظر برای اثبات اعتبار فرضیه دارد.

فرضیه ارتباطی

اندازة کلاس درس می‌تواند روی تعداد تکالیف نوشتنی اثر بگذارد.
این نوع فرضیه ادعا می‌کند که با تغییر یک متغیر، متغیر دیگر نیز تغییر می‌کند، و یا اینکه چیزی ممکن است کمتر یا زیادتر از دیگری باشد. این موضوع را باید از طریق بررسی اندازة کلاس درس و هم‌بستگی آن با تکالیف مورد آزمایش قرار داد-که نوعی از تحقیقات میدانی است.

فرضیه سببی 

اسباب‌بازی یک کودک بر اساس تبلیغات تلویزیونی مشخص می‌شود.
این فرضیه سببی وقوع هم‌زمان دو فاکتور را در نظر می‌گیرد و اشاره می‌کند که یک فاکتور عامل فاکتور دیگر است. دانشجویی که خودش پدر یا مادر است می‌تواند تحقیق را برای اثبات یا رد کردن این فرضیه انجام دهد. مروری بر مقالات نیز می‌تواند به نویسنده کمک کند.

 

الو تز برندی متفاوت در خدمات پایان نامه و مشاوره پروپوزال با همکاری اساتید برجسته ایران

مشاوره پروپوزال دکتری و مشاوره پروپوزال ارشد و مشاوره انجام پایان نامه ارشد و مشاوره انجام پایان نامه دکتری

نظر (0)Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

error: تلفن های تماس : 09353132500 و 09199631325 می باشد.