تماس: 09353132500

انجام پایان نامه ارشد و دکتری و نکاتی که باید در انجام آن رعایت کنیم ؟

دسامبر 27, 2020 (0) نظر , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

انجام پایان نامه ارشد و دکتری و نکاتی که باید در انجام آن رعایت کنیم ؟

انجام پایان نامه ارشد و دکتری و نکاتی که باید در انجام آن رعایت کنیم ؟

انجام پایان نامه ارشد و دکتری و نکاتی که باید در انجام آن رعایت کنیم ؟ :

نکات مهم در نوشتن پایان نامه – انتخاب موضوع

1- پیش از آغاز هر کاری ببینیید به چه موضوع و حیطه ای در رشته خود علاقه دارید.

بسیاری از دانشجویان بدون در نظر گرفتن این موضوع زیر بار موضوعات ارائه شده از سوی استاد راهنمای خود می روند که این سبب می شود تا در روند انجام آن دچار تردید و سردرگمی هایی شوند که در نهایت منجر به برونسپاری پایان نامه هایشان می شود.

2- بررسی امکان پذیری موضوع

بسیاری بدون آنکه موضوع خود را از لحاظ امکان انجام بررسی کنند اقدام به ثبت و انجام مراحل نگارش آن می نمایند که پس مدتی متوجه می شوند کارشان بسیار دشوار است و نمیتوانند به نتیجه دلخواه خود برسند. بنابراین پس از انتخاب موضوع و پیش از ثبت آن امکان پذیری انجام آن را بررسی نمایید، به خصوص تجهیزات و منابع مورد نیاز در روند انجام پایان نامه و این نکته یادتان باشد که در نوشتن پایان نامه خود، تنها هستید و سایر افراد مانند استاد راهنما و مشاور کمک شایانی به شما نخواهند کرد.

مطب پیشنهادی :
انجام پایان نامه مهندسی عمران دکترا و کارشناسی ارشد و انجام رساله دکتری مهندسی عمران

3- موضوع بروز و کاربردی انتخاب کنید

مضوعات بروز و کاربردی علاوه بر اینکه انگیزه شما در روند انجام کار را افزایش می دهد، بلکه در اینده و پس از اتمام نوشتن پایان نامه به شما در استخراج مقاله از پایان نامه و چاپ آن در ژورنال مناسب کمک خوبی می کند. یادتان باشد هرچه موضوع بروزتر و کاربردی تر باشد، کار شما در به چاپ رساندن مقاله از آن را راحت تر می نماید.

4- هدف از انجام پایان نامه خود را چاپ مقاله علمی بگزارید

در بدو انجام پایان نامه، هدف خود را مشخص کنید. اگر هدفتان صرفا اخذ مدرک می باشد و در آینده ادامه تحصیل نخواهید داد، سراغ موضوعات نسبتا راحت بروید. ولی اگر هدف شما در اینده ادامه تحصیل و یا اپلای در دانشگاه های معتبر خارجی می باشد، حتما در موضوع انتخابی خود دقت نمایید و هدف از نوشتن پایان نامه خود را چاپ یک مقاله معتبر ازن آن در نظر بگیرید. برای آن دسته از افرادی که هدفشان فقط مدرک است لازم است بگوییم که با بسیاری از افراد مواجه شدیم که همچون شما فکر می کردند ولی در اینده ای بسیار دور نیاز به ادامه تحصیل پیدا کرده بودند، در حالی که پایان نامه شان اصلا مناسب نبود و آن ها را دچار دردسر کرده بود، پس در انتخاب خود دقت کنید.

مطب پیشنهادی :
لیست مجلات علمی پژوهشی مهندسی کشاورزی اقتصاد کشاورزی

5- نکته کلیدی در انتخاب موضوع پایان نامه

هرچه در بدو کار و به هنگام انتخاب موضوع تلاش کنید در ادامه روند نوشتن پایان نامه کارتان راحتتر خواهد بود. بررسی منابع بیشتر و مطالعه کاملتر شمارا هم در انجام فصل 4.5 پایان نامه و هم در نگارش پروپوزال و پیشینه تحقیق پایان نامه یاری می نماید. در بخش های قبل به نحوه بررسی منابع به هنگام انتخاب موضوع اشاره شده است.

 

الو تز برندی متفاوت در خدمات پایان نامه و مشاوره پروپوزال با همکاری اساتید برجسته ایران

مشاوره پروپوزال دکتری و مشاوره پروپوزال ارشد و مشاوره انجام پایان نامه ارشد و مشاوره انجام پایان نامه دکتری

نظر (0)Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
*

error: تلفن های تماس : 09353132500 و 09199631325 می باشد.
تماس با "پایان نامه دکترا"