تماس: 09353132500

انجام پایان نامه تاریخ و آموزش و نمونه مثال و موضوع در رشته تاریخ

دسامبر 27, 2020 (1) نظر , , , , , , , ,

انجام پایان نامه تاریخ و آموزش و نمونه مثال و موضوع در رشته تاریخ

انجام پایان نامه تاریخ و آموزش و نمونه مثال و موضوع در رشته تاریخ

گرایش های رشته تاریخ

1.    تاریخ باستان( از ابتدا تا فتح ایران توسط اعراب)….  تحلیل و بررسی سلسله ها و اقوامی  همچون ایلامیان ، اشوریان ماد، هخامنشیان،سلو یان،اشکانیان، ساسانیان….از سر فصل های این گرایش تاریخی است.

2.    تاریخ اسلام( از ابتدای شکل گیری اسلام در عربستان تاکنون)…بررسی زندگی حضرت محمد(ص) قبل و بعد از بعثت، امامان شیعه(ع)،سلسله هایی همچون امویان،عباسیان،فاطمیان،اسماعیلیه، نحوه ورود اسلام به ایران و ….. از جمله مهم ترین محورهای تاریخ اسلام  است.

3.    تاریخ ایران دوره اسلامی( از ورود اسلام به ایران تا انقلاب اسلامی )…..بررسی  ورود اسلام به ایران و سلسله های ایرانی از جمله طاهریان،صفاریان،سامانیان، آل بویه، زیاریان،سلجوقیان،غزنویان،صفویه، قاجار و پهلوی …. از جمله بزرگ ترین اهداف این گرایش تاریخی است.

4.    تاریخ جهان(از ابتدای شکل گیری اقوام تاکنون)…بررسی و تحلیل تاریخ و تمدن در نقاط مختلف جهان از اهداف این بخش است.

مطب پیشنهادی :  بازنویسی و پارافریز مقاله و هزینه بازنویسی و پارافریز مقاله

در سال های اخیر شاهد گرایش های فرعی در هر یک از بخش های بالا بخصوص در تاریخ اسلام و تاریخ  ایران دوره اسلامی هستیم.( مانند تاریخ تشیع و تاریخ خلیج فارس). با توجه به بسط و توسعه تاریخ و مشابهت  در برخی زمینه ها با رشته هایی همچون حقوق، علوم سیاسی ،ادبیات… بهترین موضوعات در این رشته موضوعاتی تطبیقی هستند که مخاطب را به چالش و مقایسه فرامی خواند. مثلا می توان فلان نهاد و یا مرکز اداری و یا شخصیت را در سلسله های مختلف با هم مقایسه کرد. مقایسه و بررسی ابعاد مختلف دوران پهلوی و انقلاب اسلامی و گفتمان ها و شخصیت های  موجود در این دو دوره زمانی باعث نزدیکی  تاریخ ایران دوره اسلامی به علوم سیاسی شده است.

زمانی که یک سلسله تاریخی بررسی و مطالعه میشود تمام ابعاد آن سلسله مورد نظر محقق هست ابعاد سیاسی،اقتصادی،فرهنگی،علمی….این کالبدشکافی میتواند در دوره معاصر هم صورت گیردو به نوعی ذهن مخاطب و محقق را به یافته های جدیدی سوق دهد.

مطب پیشنهادی :  فرایند تحقیق قوم نگاری

نحوه ی انجام پایان نامه تاریخ به صورت کتابخانه ای و اغلب به صورت تحلیلی- توصیفی هست. بدین صورت که ابتدا با توجه به موضوع ، منابع که بیشتر به صورت کتاب ،مقاله،اسناد…. جمع اوری می شود و به توصیف و تحلیل اوضاع موجود پرداخته می شود.در زمینه ی پایان نامه هایی که تطبیقی و مقایسه ای هست محقق باید در فصول اخری به تحلیل دو دوره زمانی از ابعاد مورد نظر بپردازد.

 

الو تز برندی متفاوت در خدمات پایان نامه و مشاوره پروپوزال با همکاری اساتید برجسته ایران

مشاوره پروپوزال دکتری و مشاوره پروپوزال ارشد و مشاوره انجام پایان نامه ارشد و مشاوره انجام پایان نامه دکتری

 

نظر (1)احمدی 27th دسامبر 2020 11:18:36 ق.ظ

سلام. شما نگارش مقاله و چاپش رو هم انجام میدین؟ در چه مدت و با چه هزینه ای؟

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

error: تلفن های تماس : 09353132500 و 09199631325 می باشد.