تماس: 09353132500

اکسپت مقاله در یک ژورنال معتبر

سپتامبر 01, 2019 (0) نظر , , , , , , , , , ,

اکسپت مقاله در یک ژورنال معتبر

اکسپت مقاله در یک ژورنال معتبر

اکسپت مقاله در یک ژورنال معتبر :

دلایل مختلفی وجود دارد که یک محقق پس از نوشتن یک مقاله علمی به دنبال چاپ یا همان اکسپت مقاله خود در یک ژورنال معتبر می‌باشد. بدیهی‌ترین دلیل می‌تواند ترویج علم باشد. اما انسان‌ها همیشه به دنبال کسب سود و منفعت برای خود هستند. (جمله دقیق‌تر : افراد منطقی به منافع حاشیه‌ای توجه می‌کنند. این یکی از اصول اقتصادی منکیو، اقتصاددان معروف است). اکسپت مقاله در یک ژورنال معتبر مانند ژورنال‌های ISI یا اسکوپوس، علاوه بر ثبت کردن کار تحقیقی به نام مولف و حفظ آن از کپی‌برداری غیرقانونی، امتیازات زیادی را برای محقق در پی دارد:

  1. استفاده از اکسپت مقاله برای اخذ یک‌ونیم تا دو نمره در جلسه دفاع پایان‌نامه

همان‌طور که می‌دانید پایان‌نامه در مقطع ارشد ۱۸ نمره دارد که دو نمره آن منوط به داشتن مقاله است. منظور از داشتن مقاله، اکسپت آن در یک ژورنال معتبر است. هرچقدر مقاله‌ای که از پایان‌نامه استخراج می‌کنید از یک ژورنال معتبرتری اکسپت بگیرد این نمره به عدد ۲ نزدیک‌تر می‌شود. البته ارسال مقاله به کنفرانس (یا همان مقاله کنفرانسی) نیز می‌تواند نیم نمره برای دانشجو به ارمغان بیاورد.

در برخی از دانشگاه‌ها شما قبل از رفتن به جلسه دفاع باید اکسپت مقاله خود را اخذ کرده باشید. یعنی حتی اگر مقاله شما پس از پذیرش اولیه از سوی ژورنال، در حال گذراندن مراحل داوری و اکسپت نهایی نیز باشد نمره چندانی به آن تعلق نمی‌گیرد. (شاید فقط نیم نمره برای سابمیت و زحمتی که برای استخراج مقاله و ترجمه آن کشیده‌اید) اما برخی از دانشگاه‌ها (مانند دانشگاه آزاد) یک فرصت یک‌ساله را (البته در صورت درخواست دانشجو) از زمان دفاع به دانشجو برای گرفتن اکسپت مقاله می‌دهند و در صورت اخذ اکسپت تا پایان مهلت داده‌شده، نمره پایان‌نامه قابل‌تغییر است.

  1. استفاده از امتیازِ اکسپت مقاله در مصاحبه دکتری

همان‌طور که می‌دانید برای قبولی در کنکور دکتری علاوه بر شرکت در آزمون کتبی، در مصاحبه ایی که توسط دانشگاه‌ها برگزار می‌شود نیز باید نمره قبولی کسب نمایید. در این مصاحبه مهم‌ترین چیز داشتن یک رزومه قوی است و اخذ اکسپت از یک ژورنال معتبر (ترجیحاً ISI یا اسکوپوس) امتیاز خوبی را برای دانشجو فراهم می‌آورد.

  1. استفاده از امتیاز اکسپت مقاله  در مصاحبه مربوط به جذب اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها

پس از اخذ مدرک دکتری درصورتی که تمایل به عضویت در هئیت علمی دانشگاه را داشته باشید. باید مدارک و رزومه خود را به دانشگاه مورد نظر ارسال نمایید. در صورتی که رزومه قوی باشد برای مصاحبه از شما دعوت به عمل خواهد آمد. البته داشتن چندین مقاله معتبر شرط کافی برای پذیرش درخواست استخدام شما در دانشگاه نیست اما حتما شرط لازم است.

  1. استفاده از امتیاز اکسپت مقاله  برای گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های معتبر دنیا

افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری در خارج از کشور را دارند و در صورتی که به دنبال گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های معتبر دنیا هستند حتما باید یک کار تحقیقی خوب با عنوان جدید و خلاقانه داشته باشند. داشتن یک مقاله از یک ژورنال معتبر می‌تواند امتیاز خوبی برای اخذ پذیرش باشد.

  1. استفاده از امتیاز اکسپت مقاله در ارتقاء سمت اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها

اساتیدی که جزء اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها هستند در ابتدا با سمت استادیار (و درصورت داشتن مدرک کارشناسی ارشد که مختص برخی از رشته‌هاست با سمت مربی) کار خود را آغاز می‌کنند. در سال‌های بعد بر حسب توانمندی‌ها و پژو هش‌هایی که انجام می‌دهند ارتقاء رتبه می‌یابند. داشتن مقالات معتبر یکی از شرایطی است که در ارتقاء رتبه اساتید اعضای هیئت علمی بسیار تاثیرگذار است.

مطب پیشنهادی :  اکسپت یک ماه مقاله در سایت اکسپت یک ماه مقاله در موسسه الو تز

رتبه بندی اعضای هیئت علمی: مربی (Instructor)، استادیار (Assistant Professor)، دانشیار (Associate Professor) و استاد (Professor) یا «استاد تمام» (Full Professor)

و دلایل دیگری که یک محقق را ترغیب به نوشتن مقاله و چاپ آن در یک ژورنال معتبر می‌نماید.

الو تز برندی متفاوت در خدمات پایان نامه و مشاوره پروپوزال با همکاری اساتید برجسته ایران

مشاوره پروپوزال دکتری و مشاوره پروپوزال ارشد و مشاوره انجام پایان نامه ارشد و مشاوره انجام پایان نامه دکتری

 

نظر (0)Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

error: تلفن های تماس : 09353132500 و 09199631325 می باشد.