تماس: 09353132500

مقاله علمی و پژوهشی | مشاوره انجام و نوشتن در اکسپت مقاله علمی و پژوهشی

ژوئن 27, 2021 (0) نظر , , , , ,

مقاله علمی و پژوهشی | مشاوره انجام و نوشتن در اکسپت مقاله علمی و پژوهشی

مقاله علمی و پژوهشی | مشاوره انجام و نوشتن در اکسپت مقاله علمی و پژوهشی

مقاله علمی و پژوهشی | مشاوره انجام و نوشتن در اکسپت مقاله علمی و پژوهشی :

تعریف مقاله

مقاله یک نوشتار علمی است که با هدف ارائه مطلبی منسجم و مفید با ساختاری قاعده مند عرضه می شود. این نوشتار می تواند برای یک مجله کودکان باشد یا برای یک نشریه معتبر بین المللی. نویسنده مقاله موضوعی را تعیین می کند و با توجه به آن موضوع دانسته های خود و یا شاید یافته هایی از سایر محققین را با ذکر منبع ارائه می دهد. آنچه که در این مطلب مورد نظر است مقاله های علمی می باشند که اکثرا از طرف دانشجویان، اساتید و سایر صاحبنظران ارائه می شود.

مقالاتی که امروزه بیشتر مورد توجه کنفرانس ها و نشریه های علمی قرار می گیرند، مقالات پژوهشی هستند.

اجزا تشکیل دهنده مقاله :

هر مقاله پژوهشی از چند بخش تشکیل شده است که عبارتند از: عنوان مقاله، چکیده، مقدمه، مبانی نظری و پیشینه، روش کار، نتیجه گیری، پیشنهادات و منابع.

عنوان :

در ابتدا باید مقاله ما یک عنوان داشته باشد. هر عنوان، یک عبارت است تشکیل شده از چند کلمه که معرف موضوع پژوهش می باشد. به شکلی که خواننده با دیدن آن، کاملا متوجه شود که در این مقاله به مطالعه چه خواهد پرداخت.

چکیده :

در قسمت چکیده، نویسنده مقاله، خلاصه ای از مقاله حاضر را ارائه می دهد که بیشتر در یک پاراگراف ارائه می شود. در انتهای چکیده، کلمات کلیدی آن مقاله ذکر می شوند که عبارتند از کلمات یا عباراتی که نقش کلیدی در پژوهش مورد نظر را بازی می کنند.

مقدمه :

در بخش مقدمه، نگارنده مقاله به ارائه اهمیت مساله مورد نظر و نیاز به حل این مساله می پردازد. این بخش باید کاملا با استناد به پژوهش های انجام گرفته در این زمینه توسط منابع معتبر، ارائه شود.

مطب پیشنهادی :  چاپ مقاله علمی رایگان

مبانی نظری و پیشینه  :

بنا به سلیقه و نظر کمیته تصمیم گیری کنفرانس یا نشریه، بخش مبانی نظری و پیشینه می توانند مجزا نباشند و بخشی از مقدمه قرار گیرند. در مبانی نظری با استفاده از منابع معتبر، به تعریف و تبیین عناوینی که در مقاله از آنها استفاده شده اند پرداخته می شود.

این بخش برای آشنایی هر چه بیشتر کاربرانی است که مقاله را مطالعه خواهند کرد و پژوهشگر نمی خواهد آنها در طول مطالعه به مطلب گنگی برخورد کنند. در بخش پیشینه ی مقاله، به ارائه پژوهش های انجام گرفته مرتبط با موضوع این مقاله در سالهای قبل پرداخته می شود. این بخش باید با ارائه نام خانوادگی نویسنده ها، سال انجام پژوهش، روش انجام کار و نتایج این پژوهش ها باشد.

روش کار :

در قسمت بعدی، روش انجام کار ارائه می شود. این بخش باید کاملا علمی، مرحله به مرحله و واضح بیان شود. اگر از نرم افزاری استفاده شده است، در این بخش روند استفاده از نرم افزار و تصاویری از خروجی کار ارائه می شود.

اگر روش کار بدون نرم افزار و بصورت کتابخانه ای است باید مطالب به دست آمده به زبانی صریح و علمی بیان شوند. همه اعداد و ارقام نیز در این بخش آورده می شوند. بخش بعدی نتایج حاصل از پژوهش است.

نتیجه :

در این بخش اصولا با اعداد و ارقام کاری نداریم و نتایج حاصل از تحقیق بصورت کیفی اعلام  می شوند. ممکن است تا حدودی به مقایسه نتایج کار با کارهای مشابه قبلی نیز پرداخته شود تا نقاط قوت و ضعف این پروژه سنجیده شود.

مطب پیشنهادی :  ویرایش نیتیو ارزان قیمت برای کلاه‌برداری موسسات دروغین می باشد !

پیشنهادات :

در انتها به بخش پیشنهادات تحقیق می رسیم. بدون شک هیچ پژوهشی بی علت وبی هدف نیست و آنچه که از نتایج آن حاصل می شود برای یاری رساندن به جامعه علم، خواهد بود.

پژوهشگر در این بخش بر اساس نتایج حاصل از تحقیق خود، پیشنهادهایی را ارائه می دهد که می تواند راهکاری برای ایجاد انگیزه در پژوهشگران برای تحقیق های آتی مرتبط با آن موضوع باشد. آخرین قسمت هر مقاله، منابع و مراجع آن مقاله می باشند.

منابع و مراجع :

تمامی منابعی که در طول مقاله از آنها استفاده شده است در این بخش با استاندارد خاصی که از طرف نشریه و کنفرانس ارائه شده است، آورده می شوند.  مراجع باید دارای نام و نام خانوادگی محقق، سال انجام پژوهش، عنوان پژوهش، نام کنفرانس یا نشریه یا مجله، شهر و کشور و … باشند.

بدون شک نوشتن مقاله یکی از راههای بالابردن سطح علمی هر فرد می باشد چرا که در طول انجام کار مستلزم مطالعه و استفاده از منابع بسیار علمی است.

الو تز برندی متفاوت در خدمات پایان نامه و مشاوره پروپوزال با همکاری اساتید برجسته ایران

مشاوره پروپوزال دکتری و مشاوره پروپوزال ارشد و مشاوره انجام پایان نامه ارشد و مشاوره انجام پایان نامه دکتری

تلفن مشاوره 09199631325 می باشد (پایان نامه و مقاله)

نظر (0)Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

error: تلفن های تماس : 09353132500 و 09199631325 می باشد.