تماس: 09353132500

نحوه استخراج مقاله ژورنالی از پایان نامه

سپتامبر 01, 2019 (0) نظر , , , , , , , , , ,

نحوه استخراج مقاله ژورنالی از پایان نامه

نحوه استخراج مقاله ژورنالی از پایان نامه

نحوه استخراج مقاله ژورنالی از پایان نامه :

مقاله و پایان نامه هر دو یافته های ثبت شده تحقیق هستند ولی تفاوت هایی با هم دارند.برای اینکه بخواهید پایان نامه خود را تبدیل به یک مقاله ژورنالی بکنید باید تفاوت بین آنها را به روشنی بدانید. پایان نامه یا رساله معمولا ادعایی همراه با دلایل محکم است که توسط دانشجویان به عنوان بخشی از دوره آموزشی نوشته می‎شود. بنابراین رساله هدفی آموزشی دارد و باید در مقابل یک کمیته ارائه و سپس ارزیابی شود تا شایستگی آن برای دریافت نمره بررسی گردد.هدف از نگارش پایان نامه نشان دادن میزان آموخته های خود از دوران تحصیلات دانشگاهی است.

اما مقاله ، میزان مهارت و علاقه دانشجو و یا محقق در زمینه تحقیق و پژوهش می باشد که قصد دارد یافته های خود را در خصوص یک موضوع خاص با دیگران به اشتراک بگذارد.ن گارش و ارائه یک مقاله علمی باید با دقت بالایی انجام گیرد. زیرا  افرادی که قرار است ان را بخوانند، دانشمندان و محققان در آن زمینه هستند که به دنبال یافته های عملی جدید و دارای دلایل محکم هستند. در واقع مقاله یک توضیح مختصر اما جامع از یک پایان نامه می باشد که بیشترین تمرکز خود را بر روی یافته ها و نتایج قرار می دهد.

استخراج مقاله ژورنالی از پایان نامه:

طول مقاله:

مقاله و پایان نامه تفاوت های زیادی با هم دارند از جمله این تفاوت ها حجم پایان نامه ومقاله می باشد. در حالت کلی طول یک مقاله بسیار کوتاه تر از یک پایان نامه است.  درحالی‎که ممکن است طول یک پایان نامه به چند صد صفحه و حدود ۲۰،۰۰۰ واژه‎ برسد، طول یک مقاله وابسته به رشته و ژورنال به ۳۰۰۰ تا ۶۰۰۰ کلمه محدود می‎شود. بنابراین، هر یک از بخش‎های مقاله باید به طور قابل ملاحظه‎ای کاهش یابد.در نگارش پایاننامه بسیار توجه نمایید تا با حفظ ماهیت پژوهش جزئئات اضافی آنرا کنار بگذارید تا  طول مقاله طولاتی تر نباشد.

چکیده:

مقاله و پایان نامه در اندازه چکیده باهم تفاوت دارند. در حالت عادی طول چکیده یک مقاله در حدود 150 تا 250 کلمه است در حالی که طول چکیده پایان نامه طولانی تر است و می تواند تا 400 کلمه هم باشد. طول چکیده مقاله بر اساس دستورالعمل مجله نوشته می شود. بسیاری از مجلات چکیده ای ساختار یافته را می پسندند در حالی که برخی دیگر ترجیح می دهند که یک چکیده کلی از مقاله نوشته شود. چکیده های گرافیکی و ویدیویی موجب جذابیت مقاله می‎شود.

مطب پیشنهادی :
پرسشنامه سازگاری دانشجویان

مقدمه:

مقدمه مقاله از لحاظ حجم بسیار متفاوت از پایان نامه است. شما در نوشتن مقدمه و ادبیات پژوهشی پایان نامه دستتان باز است و هیچ محدودیت حجمی ندارد. در بسیاری از پایان نامه ها مقدمه تا 50 صفحه نیز می رسد. با این حال در یک مقاله بخش مقدمه بایستی خلاصه ‎تر نوشته شود و باید صرفا نکات و دانشی از کارهای قبلی آورده شود که نوشتن آنها ضروری می باشد. اگر پژوهش شما در پایان ‎نامه یا رساله به بیش از یک سوال پاسخ می‎دهد، در مقاله خود فقط بر روی یکی از این سوال ‎ها تمرکز نمایید.

روش ها:

بخش ایده‎ها و روشهای پایان نامه معمولا شامل بحثی گسترده از رویکردهای پژوهش و روش‎شناسی است. با این حال برای مقاله ژورنالی نیازمند ارائه ‎ای مختصرتر از روش‎ها هستید، باید خودتان را تنها به توصیف جزئیات روش ‎های مورد استفاده محدود نمایید.  آزمایش ‎های انجام شده و بحثی جامع بر روی روش‎های پژوهش در اینجا لازم نخواهد بود.

نتایج:

همانطور که می دانید، نتایج مهم ترین بخش از یک پایان نامه و مقاله است. در نوشتن بخش نتایج پایان نامه، شما تمام جزئیات را بایستی شرح دهید و تمامی نمودارها و جداول و اشکال را درج نمایید. اما با توجه به محدودیتی که در مقاله دارید، فقط یافته‎ های اصلی را باید گزارش دهید. در واقع فقط نتایجی را در مقاله گزارش کنید که به طور مستقیم به سوال پژوهش مرتبط باشد و دلایلی محکمی برای آن‎ها داشته باشید. درصورت تمایل، یافته‎های ثانویه را می‎توانید به‎عنوان اطلاعات تکمیلی بیاورید.

بحث:

قسمت بحث پایان‎نامه یا رساله نیز مهم می باشد و تا حدودی مفصل ‎تر نوشته می شود. هدف از نوشتن این بخش ارائه تفسیر کاملی از تمام نتایج و مقایسه آنها با نتایج کارهای قبلی می باشد. هرگز با تکرار نتایج خود در این بخش مرتکب اشتباه نشوید. سعی کنید فقط به تفسیر نتایج بپردازید. در مقاله نیز بعد از نوشتن بخش نتایج، بایستی در حد یک صفحه در خصوص تفسیر نتایج خود و دیگران توضیح دهید. بحث های طولانی در مقاله زیاد جالب نخواهد بود.

مطب پیشنهادی :
نرم افزار ویرایش مقالات انگلیسی

منابع: 

معمولا پایان ‎نامه‎ ها دارای لیستی جامع از استنادها و حتی گاهی اوقات شامل فهرست کتاب هستند. در حالی که تعداد منابع استفاده شده برای یک مقاله بسیار محدود می باشد و بخش مرجع تنها شامل آثاری است که در داخل مقاله ذکر شده‎ باشند.  برخی از ژورنال‎ها از نویسنده درخواست می کنند که از منابع در  یک حد مشخص استفاده کنند.

راهنمایی‎های بالا به منظور آشنایی شما با نحوه‎ی تبدیل پایان‎نامه به یک مقاله ژورنالی آورده شده است. اگرچه نگارش مقاله به هیچ وجه کار آسانی نیست و نیازمند تلاش و دقت بسیار زیادی است. هرگز در نوشتن مقاله خود عجله نکنید و سعی کنید با دقت بالا و حوصله کافی و با یک برنامه ریزی خوب برای نوشتن هر بخش از مقاله خود وقت بگذارید.

نحوه استخراج مقاله ژورنالی از پایان نامه

 

الو تز برندی متفاوت در خدمات پایان نامه و مشاوره پروپوزال با همکاری اساتید برجسته ایران

مشاوره پروپوزال دکتری و مشاوره پروپوزال ارشد و مشاوره انجام پایان نامه ارشد و مشاوره انجام پایان نامه دکتری

نظر (0)Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
*

error: تلفن های تماس : 09353132500 و 09199631325 می باشد.
تماس با "پایان نامه دکترا"