تماس: 09353132500

نحوه نگارش مقاله علمی ترویجی

سپتامبر 01, 2019 (0) نظر , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

نحوه نگارش مقاله علمی ترویجی

نحوه نگارش مقاله علمی ترویجی

نحوه نگارش مقاله علمی ترویجی

مجلات داخلی به دو دسته علمی پژوهشی و علمی ترویجی تقسیم می گردند. رویکرد مجلات علمی پژوهشی چاپ مقالات پژوهشی و رویکرد مجلات علمی ترویجی چاپ مقالات مروری می باشد. جهت چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی نیازمند انجام یک تحقیق بنیادی و در نتیجه ارائه نتایج جدید از کار می باشیم و برای چاپ یک مقاله در مجله علمی ترویجی می بایست به یک تحقیق کاربردی صورت گیرد و در نهایت برای چاپ اقدام گردد.

نگارش یک مقاله برای مجلات علمی ترویجی در واقع نگارش یک مقاله مروری می باشد که باید مطالعات گذشته در ارتباط با موضوع مورد تحقیق صورت گیرد و در نهایت از درون نتایج تحقیقات گذشته مقاله جدید با کاربرد جدید در موضوع قبل ارائه گردد.

بدین منظور ابتدا می بایست :

نویسنده اطلاعات کامل و جامع در مورد پیشینه موضوع خود کسب نماید و و با تسلط کامل بر موضوع و پیشینه به بیان برداشت خود و نتیجه مطلوب از نقطه نظر شخصی خود را بیان نماید. نگارش مقاله مروری برای مجلات علمی ترویجی بدین صورت انجام می گردد که ابتدا با آشنایی بر موضوع مورد تحقیق مراجع پیشین را از مجلات علمی دیگر گرد آوری می نماییم، سپس نقطه اشتراک مقالات قبل را بدست آورده و در مورد ضعف یا قوت آن به نظریه پردازی می پردازیم . باید در نظر داشت که این نظریه پردازی باید معقول و منطقی باشد تا از نظر داوران تکراری و بیهوده تلقی نشود.

مطب پیشنهادی :  پروپوزال پایان نامه چیست ؟ | نحوه نگارش پایان نامه کارشناسی ارشد

به عنوان مثال اگر در موضوع مهندسی عمران در مورد مواد و متریال سخن می گوییم ابتدا مصالح مورد نظر را کامل شناسایی نموده و نتایج حاصل از آزمایشات مختلف را گرد آوری می نماییم . پس از مطالعه دقیق به نظریه پردازی در مورد نحوه ترکیب ها برای بهبود کارایی بتن و یا افزایش مقاومت بر اساس تحقیقات گذشته می پردازیم.

به طور کلی کلیت روند کار برای چاپ مقاله در مجله علمی ترویجی نگارش یک مقاله مروری درست و دقیق می باشد که در مقاله نحوه نگارش مقاله مروی به طور کامل بدان پراخته شده است. و در نهایت انتخاب مجله مناسب و فرمت بندی و سابمیت مقاله برای مجله علمی ترویجی گام های بعدی در چاپ مقاله علمی ترویجی می باشند.

الو تز برندی متفاوت در خدمات پایان نامه و مشاوره پروپوزال با همکاری اساتید برجسته ایران

مشاوره پروپوزال دکتری و مشاوره پروپوزال ارشد و مشاوره انجام پایان نامه ارشد و مشاوره انجام پایان نامه دکتری

مطب پیشنهادی :  انجام رساله و پایان نامه دکتری در کمترین زمان ممکن با بهترین قیمت در ایران

 

نظر (0)



Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

error: تلفن های تماس : 09353132500 و 09199631325 می باشد.