تماس: 09353132500

نوشتن بیان مساله

سپتامبر 01, 2019 (0) نظر , , , , , , , , ,

نوشتن بیان مساله

نوشتن بیان مساله میتواند به مشکلات تحقیق کمک میکند و اهمیت آن برای خوانند مهم است بیان مساله میتواند تحقیق و پژوهش مورد نظر را موجه نشان دهد.برای نوشتن پروپوزال و آموزش انجام پروژه باید بتوانید مراحل زیادی را به درستی آموزش انجام دهید. بیان مساله باید با ظرافت و دقت کامل نوشته وتنظیم شود .

روش نوشتن بیان مساله

مشکلات میتوانند توسط یک بیانیه مساله پدیدار شوند . سوالی طرح میوشد تا بتواند یک مشکل را کشف کند که به آن بیان مساله گویند و در آن طرف هم پاسخی مطرح میشود . در یک بیان مساله خوب و اصولی باید همه اصطلاحات تخصصی شرح داده شود و از به کارگیری لغات غیرمعمول اجتناب شود. حداقل در سه جمله مسئله و مشکل اصلی را ذکر کنید. ذکر اهمیت تحقیق برای سازمان ذیربط از اهم موارد است. در این قسمت می توانید از نظریه های مختلف در ارتباط با این مشکل استفاده کرده و اشاره ای به تحقیقات پیشین داشته باشید.

مطب پیشنهادی :  نیم‌ فاصله چیست و چگونه ایجاد می‌شود ؟

آمارو ارقام حتما باید در یک بیانیه مساله بکار برود تا بتواند وضعیت مساله را با توجه به اسناد و منابع موجود به چالش بکشد. حداقل در سه جمله مسئله و مشکل اصلی را ذکر کنید. ذکر اهمیت تحقیق برای سازمان ذیربط از اهم موارد است. در این قسمت می توانید از نظریه های مختلف در ارتباط با این مشکل استفاده کرده و اشاره ای به تحقیقات پیشین داشته باشید.

بیان مساله باید بتواند عواقب ناشی از اجرا و یا عدم اجرای طرح را پیش بینی کرده و نقش موثر پژوهش خود را در حل مسئله شرح دهد. در قسمت پایانی می توانید با ذکر جزئیات، نوع پژوهش مورد نظر را شرح دهید. لازم به ذکر است که این موارد باید با استفاده از آماری منطقی و بر اساس شواهد تنظیم شود تا بتواند ضرورت آموزش انجام پژوهش را توجیه کند.قسمت نهایی بیان یک مساله باید به پیش بینی آینده در مورد مساله پرداخته شود. در واقع پژوهشگر در نهایت اعلام می کند که در صورتی که این تحقیق صورت نگیرد، جامعه با چه مشکل و یا دشواری در آینده مواجه خواهد شد.

مطب پیشنهادی :  تدوین پایان نامه و نکات اخر

الو تز برندی متفاوت در خدمات پایان نامه و مشاوره پروپوزال با همکاری اساتید برجسته ایران

مشاوره پروپوزال دکتری و مشاوره پروپوزال ارشد و مشاوره انجام پایان نامه ارشد و مشاوره انجام پایان نامه دکتری

نظر (0)Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

error: تلفن های تماس : 09353132500 و 09199631325 می باشد.