تماس: 09353132500

نوشتن رساله دکترا و نوشتن رساله دکتری با بهترین قیمت

ژوئن 27, 2021 (0) نظر , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

نوشتن رساله دکترا و نوشتن رساله دکتری با بهترین قیمت

نوشتن رساله دکترا و نوشتن رساله دکتری با بهترین قیمت

نوشتن رساله دکترا و نوشتن رساله دکتری با بهترین قیمت :

آموزش نگارش رساله

سوالی که اغلب دانشجویان پس از اینکه واحد رساله را می گیرند، برایشان پیش می آید، این است که نوشتن رساله را از کجا شروع کنند و چگونه موضوع رساله را بیابند؟ شروع خوب برای نوشتن رساله، یافتن یک سوال خوب برای تحقیق کردن است. البته این را خیلی از دانشجویان می دانند اما اغلب حتی تا روز دفاع رساله دقیقا نمی دانند سوال آنها چیست و چه مسئله ای باید حل می شد. یک نکته خیلی خیلی مهمی که اغلب دانشجو ها اشتباه می کنند این است که:

“به هیچ وجه فقط برای ارضای کنجکاوی خودتان سوال و موضوع رساله را مطرح نکنید. دوستان عزیز رساله کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری یک تحقیق علمی است نه یک جزوه آموزشی برای پاسخ به سوالات شخصی. اگر رساله فقط یه مروری بر تحقیقات انجام شده گذشته باشد، نمی توان از آن مقاله خوبی استخراج کرد. بهتر است با خودتان روراست باشید و به هدف و انگزه تان هنگام انتخاب موضوع رساله خیلی خوب فکر کنید.

سوال تحقیق یک سوال علمی است. یعنی اینکه باید دو ویژگی در آن رعایت شود:

الف) هنوز جواب آن داده نشده است که این دو حالت دارد:

این سوال قبلا طرح نشده

این سوال به روشی دیگری پاسخ داده شده که پاسخ آن چالش برانگیز است.

ب) سوالات قبل از این سوال پاسخ داده شده باشد:

هر سوال علمی برای پاسخ دادن نیاز به یکسری پیش فرض دارد که باید در تحقیقات قبلی پاسخ آن داده شده باشد و گرنه این تحقیق پایه علمی نخواهد داشت. به زبان دیگر یعنی اینکه سوالات علمی مثل حلقه های زنجیر هستند که محقق وقتی می تواند آخرین حلقه زنجیر فعلی را پاسخ دهد که حلقه های قبلی در تحقیقات پیشین جواب داده شده باشد.

مطب پیشنهادی :
مؤسسات انجام پایان‌ نامه | بهترین موسسه انجام پایان‌ نامه دکتری

مورد دیگری که در انتخاب موضوع رساله کارشناسی ارشد بایستی در نظر گرفت این است که با توجه به معیارهایی مانند نیاز جامعه، در اختیار داشتن امکانات تحقیق نظری و عملی، داشتن دانش و علاقه در زمینه مورد نظر، آینده شغلی و مواردی از این قبیل، موضوع رساله را  انتخاب کنید و سعی کنید موضوع رساله شما در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تغییر زیادی نداشته باشد.

سابقه تحقیق را در نوشتن رساله بررسی کنید

ببینید آیا قبلا کسی در زمینه مورد نظر تحقیق انجام داده‌است یا خیر؟

برای این مورد لازم است تعداد زیادی مقاله از مجلات معتبر، مقاله از کنفرانس، کتاب، گزارش تحقیق و مواردی از این قبیل را شناسایی کرده باشید و یک نسخه از آنها را به همراه یک جمع‌بندی برای خود حفظ کرده باشید.

یکی از استادان که در زمینه مورد نظر از تخصص کافی برخوردار هستند را به عنوان استاد راهنما انتخاب کرده و پروپوزال خود را با ایشان درمیان بگذارید. در این جلسه بجز فرم کامل شده پیشنهادیه لازم است تا سابقه تحقیق را بطور کامل نزد ایشان ارائه کنید. همچنین اطمینان حاصل کنید که از نظر ظرفیت اخذ دانشجو ایشان بتوانند شما را بعنوان دانشجوی خود قبول کنند.

مطب پیشنهادی :
فرایند تحقیق قوم نگاری

به این نکته توجه داشته باشید که لازم است حداقل یکی از استادان راهنما و یا مشاور، استاد تمام وقت یا نیمه وقت واحد باشند و ظرفیت خالی داشته باشند.

در صورت جلب نظر استاد راهنما، در مورد استاد مشاور و همچنین مشاور صنعتی خود با ایشان مشورت کنید.

مدارک مورد نیاز دانشکده را فراهم و اقدام‌های قانونی را برای شروع تحقیق انجام دهید. توجه داشته باشید که تصویب رساله تازه شروع کار است. شما شش ماه فرصت دارید تا از رساله خود دفاع کنید.

 

 

الو تز برندی متفاوت در خدمات پایان نامه و مشاوره پروپوزال با همکاری اساتید برجسته ایران

مشاوره پروپوزال دکتری و مشاوره پروپوزال ارشد و مشاوره انجام پایان نامه ارشد و مشاوره انجام پایان نامه دکتری

تلفن مشاوره 09199631325 می باشد (پایان نامه و مقاله)

نظر (0)Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
*

error: تلفن های تماس : 09353132500 و 09199631325 می باشد.
تماس با "پایان نامه دکترا"