تماس: 09353132500

پیشنهاد موضوع برای پروپوزال | پروپوزال یا پیشنهاد موضوع پایان نامه ارشد و دکترا

ژوئن 27, 2021 (0) نظر , , , , , , , , , , ,

پیشنهاد موضوع برای پروپوزال | پروپوزال یا پیشنهاد موضوع پایان نامه ارشد و دکترا

پیشنهاد موضوع برای پروپوزال | پروپوزال یا پیشنهاد موضوع پایان نامه ارشد و دکترا

پیشنهاد موضوع برای پروپوزال | پروپوزال یا پیشنهاد موضوع پایان نامه ارشد و دکترا :

پروپوزال یا پیشنهاد موضوع، در واقع طرح و سوال اصلی یک پژوهش است که از طرف دانشجویان به دانشگاه ارائه می شود تا درصورت پذیرش آن، آن طرح به شکل پایان نامه ارائه شود. پایان نامه های کارشناسی دارای پروپوزال نمی باشند. زیرا پروپوزال به مساله ای تعلق می گیرد که نوع و بدیع باشد. از آنجا که پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکترا، دارای موضوعاتی یکتا می باشند که تا بحال کار نشده اند نیاز به پروپوزال دارند. در مقطع دکترا علاوه بر جلسه ی دفاع از پایان نانه در زمان تصویب پروپوزال، جلسه دفاع از پروپوزال نیز وجود دارد.

دانشگاه ها، قالب پروپوزال مربوط به خود را دارند که دانشجو باید آن را از پژوهش دانشگاه بگیرد و یا از وبسایت دانشگاه دانلود کرده  و کامل کند. پروپوزال ارائه شده از طرف دانشجو به دانشگاه طی یک جلسه ی پژوهشی مورد بررسی قرار میگیرد و در این جلسه ممکن است مورد پذیرش قرار گرفته و یا مردود شود. معیارهای انتخاب یک پروپوزال خوب، موضوع بکر و جدید، موضوع کاربردی، رعایت استاندارد ها و بیان صحیح  و صریح مطالب مورد نظر می باشد. بعد از تصویب پروپوزال، دانشجو می تواند پایان نامه خود را شروع کند که پایان نامه دقیقا باید منطق با مطالب ذکر شده در پروپوزال، تدوین شود.

هر پروپوزال از چندین بخش تشکیل شده است. اولین بخش از آن، عنوان می باشد. این عنوان که همان عنوان پایان نامه نیز می باشد باید دقیق و علمی باشد و با کمترین عبارات، موضوع مدنظر دانشجو را برساند. بخش بعدی مربوط به اطلاعات دانشجو می باشد.

همچنین اطلاعات مربوط به استاد راهنما و استاد مشاور اعم از نام و شماره تماس نیز باید وارد شوند. یکی از بخش های مهم هر پروپوزالی، بیان مساله است که باید در آن به تشریح ابعاد و حدود مسأله و معرفی دقیق مسأله پرداخته شود. هدف از هر پایان نامه ای حل کردن یک مساله است.

مطب پیشنهادی :  انجام پایان نامه دکترا در تبریز | انجام پایان نامه کارشناسی ارشد در تبریز

در واقع در این بخش باید این مساله به شکلی تشریح شود که بصورت کامل به ابعاد آن پرداخته شود تا مشخص شود آیا این مساله، مناسب برای پرداختن هست یا نه و در واقع آیا می تواند یک پایان نامه شود یا نه!

بخش بعدی هر پروپوزالی بیان خلاصه ای از سوابق تحقیقات انجام شده دربارۀ موضوع و نتایج به دست آمده در داخل و خارج از کشور و در واقع همان پیشینه پژوهش می باشد. در این بخش دانشجو باید به سراغ مقالات، کتابها و پایان نامه های مرتبط با موضوعی که انتخاب کرده است برود و روش انجام کار آنها را به همراه نتایج شان بیاورد. دلیل این بخش نشان دادن برتری  روش انتخابی دانشجو به آنها و یا پرداختن به این مساله است که در این پژوهش به بعدی دیگه پرداخته می شود که جدید و نوآورانه است. این بخش به دو قسمت پیشینه داخلی و پیشینه خارجی تقسیم می شود. بخش بعدی پروپوزال را فرضیه های تحقیق تشکیل می دهند که در واقع اساس و پایه هر پایان نامه ای است.

در این قسمت یک یا چند فرض از طرف دانشجو ارائه می شود که در طول پایان نامه قرار است به بررسی آن بپردازد تا در انتها به قبولی یا رد آن فرض برسد که در واقع نتیجه ی آن پژوهش خواهد بود. اهداف تحقیق بخش بعدی پروپوزال هستند که در واقع به اهداف موضوع پایان نامه می پردازند. یکی دیگر از بخش های پرپوزال اهمیت و ضرورت تحقیق است.

در این بخش به این مساله پرداخته می شود که اصلا موضوع این پروپوزال چه اهمیتی دارد و چرا باید به آن پرداخته شود؟ این بخش نیز مانند بخش بیان مساله تقریبا همیشه با استفاده از منابع و مراجع، بیان  می شود. همچنین در مورد جدید بودن موضوع و یا داشتن هدف کاربردی پایان نامه نیز بخش هایی وجود دارد که باید کامل شود. بسته به قالب پروپوزال که در دانشگاه های مختلف، متفاوت است،

مطب پیشنهادی :  انجام پایان نامه دکترا حقوق و مشاوره انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری حقوق

بخش تعاریف، روش های گردآوری اطلاعات و ابزار گردآوری اطلاعات نیز سوال می شود. منابع و مراجع نیز از بخش هایی است که باید بطور کامل با نام، نام خانوادگی، سال، عنوان پژوهش و محل نشر بطور دقیق ذکر شود. همچنین زمانبندی انجام پایان نامه جزو قسمت هایی از پروپوزال است که باید توسط دانشجو کامل شده و در انتها بعد از تایید استاد و راهنما و مشاور به پژوهش دانشگاه ارائه شود.

تنظیم و نگارش پروپوزال یکی از مهم ترین بخش های انجام پایان نامه های دانشجویی است چون در صورت اهمال در این بخش، این قصور به مراحل انجام پایان نامه نیز منتقل شده و آن را سخت خواهد کرد. پس از ابتدا بهتر است پروپزوالی دقیق، علمی و منطبق با توانایی ها تنظیم شود که قابلیت انجام شدن را داشته باشد.

الو تز برندی متفاوت در خدمات پایان نامه و مشاوره پروپوزال با همکاری اساتید برجسته ایران

مشاوره پروپوزال دکتری و مشاوره پروپوزال ارشد و مشاوره انجام پایان نامه ارشد و مشاوره انجام پایان نامه دکتری

تلفن مشاوره 09199631325 می باشد (پایان نامه و مقاله)

نظر (0)Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

error: تلفن های تماس : 09353132500 و 09199631325 می باشد.